Блог на една мајка

Домашен веге сладолед

Домашен веге сладолед

Има неколку варијанти. Минатото лето само ги менував сите се превкусни зависи како сте расположени. Можат и дечиња да ги...
Read More
Био млеко, билно млеко, РАСТИТЕЛНО МЛЕКО

Био млеко, билно млеко, РАСТИТЕЛНО МЛЕКО

Тие кои ме пратат на инстаграм знаат дека не пијам кравјо млеко и не го давам на Марта. Исклучиво во...
Read More
Штанглички од морков

Штанглички од морков

Штанглички од морковПревкусни. Одлични за кога ви се јаде благо пред менструација 🤣🤣🤣.Потребни состојки:✅ 3 јајца✅ 3 средни рендани моркова✅...
Read More
Наполеон – Торта

Наполеон – Торта

Ова е торта што ќе ве освои на прво парче. Какви торти и да сакате оваа ќе ви е омилена...
Read More
Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Тие кои ме следат подолго на инстаграм знаат дека Марта рано прооде, реално е брза за нејзина возраст, моториката некако...
Read More
Ѓумбир

Ѓумбир

Кога дојдов во Украина приметив дека многу пијат чај од ѓумбир и општо многу го користат како свеж во исхраната....
Read More
Боршч – источна манџа, супа

Боршч – источна манџа, супа

Боршч - источна манџа супа, превкусна, а за зимно време идеална. Може и во време на пости да се спрема,...
Read More
Чоколадни кекси за 4 минути

Чоколадни кекси за 4 минути

Не содржат рафиниран шеќер, без бело брашно, се прават со се печење 4 минути и помалку. Меки се и сочни...
Read More

Живот со бебе


Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Тие кои ме следат подолго на инстаграм знаат дека Марта рано прооде, реално е брза за нејзина возраст, моториката некако брзо ја совлада. Многу трча …
Continue reading Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Фитнес со бебе


Што е ДИЈАСТАЗ и како да го определите

Многу мајки се соочуваат со проблемот ДИЈАСТАЗ после својата бременост. Голем број од нив не ни знаат дека имаат и почнуваат да вежбаат вежби кои …
Continue reading Што е ДИЈАСТАЗ и како да го определите

Бременост


Медитација во бременост!

Мамулки прво нешто што треба да направите кога ќе видите дека сте бремена е да почнете да медитирате ако не сте медитирале претходно. Спокојот што …
Continue reading Медитација во бременост!